• info@regnus.com.tr
  • 9:00 – 17:00

Kestirimci Bakım Servisleri

Döner makinaların sağlığı ile ilgili en ayrıntılı bilgi, yataklar üzerinden alınan
titreşim (vibrasyon) ölçümlerinin analizi ile sağlanır.
Her arıza, fiziksel özelliklerine göre farklı frekanslarda kendini göstermektedir. Vibrasyon; ilk aşamada enerji israfı, ses ve gürültü oluşturmaları sebebiyle istenmeyen durumlar olsa da makinaların kullanılmaz hale gelmesine dahi sebebiyet verirler. Bu durumsa bakım-onarım masraflarının artmasına, istenmeyen duruşlara, yedek parça maliyetlerine ,ekipmanların hurdaya ayrılmasına sebep olabilir

Balans problemi genel anlamda şaftın geometrik merkez çizgisinin ve kütle
merkez çizgisinin birbiriyle örtüşmediğinde görülen bir durumdur.
Bu farklılık, şaftın dönme devri frekansında yüksek titreşime neden olur. Bu
titreşimin genlik değeri dengesizlik arttıkça yükselecektir. Bu sebeple yüksek
vibrasyondan dolayı ilgili ekipmanda rulman, yatak, şaft , vs. arızalar oluşmaya
başlayacaktır.

Kaplin ayarsızlığı bir eksenel kaçıklık sorunudur.
Kötü hizalanmış şaftlar birçok makine problemine neden olmaktadır:
Yanlış hizalama yapıldığında kaplin içerisinde oluşan kuvvetler nedeniyle şaft üzerindeki yükler önemli ölçü de artmaktadır. Kaplin ayarı iyi yapılamayan makinelerde; rulman hasarları, kaplin hasarları artar, salmastra sızdırma problemleri yaşanır ve enerji maliyetleri yükselir. Lazerli kaplin ayarı hassas, çabuk ve güvenilir ayar imkânı sağlayarak tüm bu olumsuzlukların ve plansız duruşların önüne geçer.

Kayış -kasnak hizalanması hem kasnağın hem de kayışın aşınmaması ve ömrünü uzatması için alınacak en iyi yöntemdir. Doğru kayış -kasnak hizalaması plansız duruşları azaltır ve ekipman güvenilirliğini arttırır ve enerji tasarrufu sağlar.

Bakım Sistemi Denetimi

Basınçlı hava bir işletmenin en pahalı enerji kaynağıdır ve basınçlı hava kaçakları işletme giderlerine etki eden en önemli unsurlardan biridir.
Kulağımızla duyamadığımız basınçlı hava kaç aklarını ultrasonik hava kaçak dedektörleriyle tespit edip enerji maliyetlerinizi minimize eden servis sağlıyoruz.

Elektrik motorları, redüktörler, ş aft milleri, rulmanlar ve mekanik sistemlerdeki sürtünme noktalarındaki problemler ısısal farklılık gösterirler. Bu durumda termal kamera ile gözlem yapıldığında aşınmaya veya kırılmalara sebep olabilecek problemler göz ile uzaktan tespit edilebilir Aynı zamanda elektrik dağıtım panolarındaki bağlantı gevşeklikleri işletmenize çok büyük üretim ve iş sağlığı sorunları yaşatabilir. Periyodik ölçümler sorunları minimize etse de her zaman arızaların yaşanmasını engellemeyebilirler.
Termal kamera kullanarak işletmenizden periyodik ölçümlere ek olarak kritik elektrik dağıtım panolarınızı 7/24 izleyecek Erbessd Thermografic kamerasını istediğiniz sürede işletmenize uygulayıp anlık bildirimleri tarafınıza  raporluyoruz.

Kestirimci Bakım Ürünleri

Erbessd Titreşim Analizörü | Dengeleyici

Veri kaydı ve dengeleme için en iyi saha seçeneği. Bir titreşim son derece sezgisel bir şekilde görüntülenen gelişmiş işlevlerle tamamlanmış analizör makine izleme sisteminizi özelleştirmenize olanak tanıyan arayüz.

Erbessd Online İzleme Sistemi

Kablosuz sensörlerde en yeni teknoloji: Titreşim, Hız, Sıcaklık, Amper ve Üniversal sensörler. Verileri buluta yükleyin ve izleyin Ekipmanınız her yerde. Mükemmel durum izleme sistemi ve çözüm.

Erbessd Kablosuz Üç Eksenli İvme Ölçer

Evrensel olarak uyarlanabilir. İOS cihazları için uygulamalar dahildir. Bulut tabanlı rota koleksiyonu. Makine izleme sistemi, bir takım araçlardan oluşur.
Elde taşınır bir cihazdaki bilgileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Erbessd Turbo Balans Makinası

Yüksek hızlı turbo şarjlar için idealdir ve hafiftir rotorlar. Yumuşak malzemenin düşük ataleti Rulman süspansiyonları hassasiyeti arttırır.

Dengeleyici için Yumuşak Yataklı Süspansiyonlar

Bunlarla kendi Dengeleme Makinenizi oluşturun Yumuşak Yataklı Süspansiyonlar. Tezgah için uçaklar satın alma işleminize dahildir!

Dengeleyici için Yumuşak Yataklı Süspansiyonlar

Üniversal Yumuşak Rulmanlı Balans Makinaları.
Listemize göz atın ve ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel makineyi bulun.

Lazer Hizalama Sistemi

Nesneler